Program proiecții Cityplex

 

Programul Festivalului poate fi descărcat de mai jos.

Program proiecții IPIFF5

Program proiecții Cityplex

MIERCURI 30 IUNIE

 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

11.00-12.30

ÎN CĂUTAREA LUI ERIC

Anglia, Franța, Italia, Belgia, Spania

sala 2

13.00-14.30

CELE CE PLUTESC

TANDEM FILM PRODUCTION

sala 2

15.00-17.30

GOMORRA

Italia

sala 2

18.00-19.30

EU CÂND VREAU SĂ FLUIER, FLUIER

STRADA FILM

sala 2

20.00-21.30

O LECȚIE DE VIAȚĂ

Marea Britanie

 

 

 

sala 1

11.00-12.30

UN PROFET

Franța, Italia

sala 1

13.00-14.30

EU CÂND VREAU SĂ FLUIER, FLUIER

STRADA FILM

sala 1

15.00-17.30

DIN PARIS CU DRAGOSTE

Franța

sala 1

18.00- 19.30

FELICIA, ÎNAINTE DE TOATE

HI FILM

 

 

JOI 1 IULIE
 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

11.00-12.30

AUSTRALIA

HBO ROMÂNIA

sala 2

14.30-15.30

CIRCUL VESEL

HBO ROMÂNIA

sala 2

16.00-18.00

KAPITALISM, REȚETA NOASTRĂ SECRETĂ

HI FILM

Proiecție de gală

sala 2

18.30-20.30

FELICIA, ÎNAINTE DE TOATE

HI FILM

Proiecție de gală

sala 2

21.00-23.00

TANTI

MDV

Premieră oficială la IPIFF 5

 

 

 

sala 1

10.00-13.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

HYPERION, NAFTA

sala 1

15.00-18.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

BABEȘBOLYAI, HFFMMUNCHEN

sala 1

18.30-20.30

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNIVERSITATEA MEDIA,

LUDWIGSBURG GERMANIA

 
 
 
 

VINERI 2 IULIE
 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

10.30-11.30

COPII URANIULUI

LIBRA FILM

sala 2

13.00-14.30

DACIA, DRAGOSTEA MEA

HI FILM

sala 2

16.00-18.00

MEMORIA DE PIATRĂ

FUNDAȚIA DE ARTE VIZUALE

Premieră oficială la IPIFF 5

sala 2

18.30-20.30

CARAVANA CINEMATOGRAFICĂ

LIBRA FILM

Proiecție de gală

sala 2

21.00-23.00

WEBSITE STORY

DaKINO FILM

Proiecție de gală

 

 

 

sala 1

10.00-13.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNATC, FAMU PRAGA

sala 1

15.00-17.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNATC, FAMU PRAGA

sala 1

17.30-19.30

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

SAPIENTIA, VSMU BRATISLAVA

sala 1

20.00-21.30

IERBURI SĂLBATICE

Franța, Italia

 
 
 
 

SÂMBĂTĂ 3 IULIE

 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

10.30-11.30

DRUMUL PĂSĂRILOR

LIBRA FILM

sala 2

12.00-13.30

LUMEA VĂZUTĂ DE ION B

HBO ROMANIA

sala 2

14.00-15.30

GOPO, UN NUME DE LEGENDĂ

ANIMAFILM

sala 2

16.00-18.30

DESPRE ALTE MAME

GEF ART FILM

Premieră oficială la IPIFF 5

 

 

 

sala 1

10.00-14.00

SCURT METRAJE

ÎN COMPETIȚIE

FICȚIUNE ȘI ANIMAȚIE