Program

warning: Parameter 2 to ad_flash_adapi() expected to be a reference, value given in /home/ipiff/public_html/2010/includes/module.inc on line 483.

 

Programul Festivalului poate fi descărcat de mai jos.

Program proiecții IPIFF5

MIERCURI 30 IUNIE

 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

11.00-12.30

Eric

Anglia, Franța, Italia, Belgia, Spania

sala 2

13.00-14.30

Cele ce plutesc

TANDEM FILM PRODUCTION

sala 2

15.00-17.30

Gomorra (Gomorrah)

Italia

sala 2

18.00-19.30

Eu când vreau să fluier, fluier

STRADA FILM

sala 2

20.00-21.30

O lecţie de viaţă (An Education)

Marea Britanie

 

 

 

sala 1

11.00-12.30

Un prophète (Un profet)

Franța, Italia

sala 1

13.00-14.30

Eu când vreau să fluier, fluier

STRADA FILM

sala 1

15.00-17.30

Din Paris cu dragoste (From Paris with Love)

Franța

sala 1

18.00- 19.30

Felicia înainte de toate

HI FILM

 

 

JOI 1 IULIE
 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

11.00-12.30

Australia

HBO ROMÂNIA

sala 2

14.30-15.30

Circul Vesel

HBO ROMÂNIA

sala 2

16.00-18.00

Kapitalism - Reţeta noastră secretă

HI FILM

Proiecție de gală

sala 2

18.30-20.30

Felicia înainte de toate

HI FILM

Proiecție de gală

sala 2

21.00-23.00

Tanti

MDV

Premieră oficială la IPIFF 5

 

 

 

sala 1

10.00-13.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

HYPERION, NAFTA

sala 1

15.00-18.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

BABEȘBOLYAI, HFFMMUNCHEN

sala 1

18.30-20.30

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNIVERSITATEA MEDIA,

LUDWIGSBURG GERMANIA

 
 
 
 

VINERI 2 IULIE
 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

10.30-11.30

Copiii Uraniului (Children of Uranium)

LIBRA FILM

sala 2

13.00-14.30

Dacia, dragostea mea

HI FILM

sala 2

16.00-18.00

Memoria de piatră

FUNDAȚIA DE ARTE VIZUALE

Premieră oficială la IPIFF 5

sala 2

18.30-20.30

Caravana cinematografică

LIBRA FILM

Proiecție de gală

sala 2

21.00-23.00

Websitestory

DaKINO FILM

Proiecție de gală

 

 

 

sala 1

10.00-13.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNATC, FAMU PRAGA

sala 1

15.00-17.00

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

UNATC, FAMU PRAGA

sala 1

17.30-19.30

COMPETIȚIA ȘCOLILOR DE FILM

SAPIENTIA, VSMU BRATISLAVA

sala 1

20.00-21.30

Ierburi sălbatice (Les herbes folles)

Franța, Italia

 
 
 
 

SÂMBĂTĂ 3 IULIE
 

SALA

ORA

FILMUL

sala 2

10.30-11.30

Drumul păsărilor (Birds Way)

LIBRA FILM

sala 2

12.00-13.30

Lumea văzută de Ion B.

HBO ROMANIA

sala 2

14.00-15.30

Gopo - un nume de legendă

ANIMAFILM

sala 2

16.00-18.30

Despre Alte Mame

GEF ART FILM

Premieră oficială la IPIFF 5

 

 

 

sala 1

10.00-14.00

SCURT METRAJE

ÎN COMPETIȚIE

FICȚIUNE ȘI ANIMAȚIE


 

parteneri