Official Program

warning: Parameter 2 to ad_flash_adapi() expected to be a reference, value given in /home/ipiff/public_html/2010/includes/module.inc on line 483.

Cityplex - TomisMall

Festival program can be downloaded below.

 

Program projections IPIFF5

 

WEDNESDAY 30 JUNE

 

ROOM

HOUR

FILM

ROOM 2

11.00-12.30

LOOKING FOR ERIC

UK, France, Italy, Belgium, Spain

ROOM 2

13.00-14.30

FLOATING THINGS

TANDEM FILM PRODUCTION

ROOM 2

15.00-17.30

GOMORRAH

Italy

ROOM 2

18.00-19.30

IF I WANT TO WHISTLE I WHISTLE

STRADA FILM

ROOM 2

20.00-21.30

AN EDUCATION

UK

ROOM 1

11.00-12.30

A PROFET

France, Italy

ROOM 1

13.00-14.30

IF I WHANT TO WHISTLE I WHISTLE

STRADA FILM

ROOM 1

15.00-17.30

FROM PARIS WITH LOVE

France

ROOM 1

18.00- 19.30

FIRST OF ALL,FELICIA

HI FILM

 

 

THURSDAY 1 IUNIE

 

ROOM

HOUR

FILM

ROOM 2

11.00-12.30

AUSTRALIA

HBO ROMÂNIA

ROOM 2

14.30-15.30

MERRY CIRCUS

HBO ROMÂNIA

ROOM 2

16.00-18.00

KAPITALISM, OUR IMPROVED FORMULA

HI FILM

Galla Projection

ROOM 2

18.30-20.30

FIRST OF ALL FELICIA

HI FILM

Galla Projection

ROOM 2

21.00-23.00

AUNTIE

MDV

Official Premier at IPIFF 5

ROOM 1

10.00-13.00

FILMS SCHOOL COMPETITION

HYPERION, NAFTA

ROOM 1

15.00-18.00

FILM S SCHOOL COMPETITION

BABEȘBOLYAI, HFFMMUNCHEN

ROOM 1

18.30-20.30

FILM S SCHOOL COMPETITION

MEDIA UNIVERSITY,

LUDWIGSBURG GERMANIA

 

 

FRIDAY 2 IUNIE

 

ROOM

HOUR

FILM

ROOM 2

10.30-11.30

CHILDREN OF URANIUM

LIBRA FILM

ROOM 2

13.00-14.30

MY BEAUTIFULL DACIA

HI FILM

ROOM 2

16.00-18.00

MEMORY IN STONE

Visual arts foundation

Official Premier at IPIFF 5

ROOM 2

18.30-20.30

KINO CARAVAN

LIBRA FILM

Gala projections

ROOM 2

21.00-23.00

WEBSITE STORY

DaKINO FILM

Gala projection

ROOM 1

10.00-13.00

FILMS SCHOOL COMPETITION

UNATC, FAMU PRAGA

ROOM 1

15.00-17.00

FILM S SCHOOL COMPETION

UNATC, FAMU PRAGA

ROOM 1

17.30-19.30

FILM S SCHOOL COMPETITION

SAPIENTIA, VSMU BRATISLAVA

ROOM 1

20.00-21.30

LES HERBES FOLLES

FRANCE , Italy

 

 

SATURDAY 3 IUNIE

 

ROOM

HOUR

FILM

ROOM 2

10.30-11.30

BIRDS WAY

LIBRA FILM

ROOM 2

12.00-13.30

THE WORLD ACCORDING TO ION B.

HBO ROMANIA

ROOM 2

14.00-15.30

GOPO, A NAME OF LEGEND

ANIMAFILM

ROOM 2

16.00-18.30

DIFFERENT MOTHERS

GEF ART FILM

Premieră oficială la IPIFF 5

ROOM 1

10.00-14.00

SHORT MOVIES IN COMPETITION FICTION

AND ANIMATION

parteneri